ଲଞ୍ଚ୍‌ ହେଲା Redmiର ନୂଆ ଫୋନ୍‌: ମାତ୍ର ୨ ଘଣ୍ଟାରରେ ବିକ୍ରି ହେଲା ୨ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ୟୁନିଟ୍

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଶାଓମିର ସବ୍‌-ବ୍ରାଣ୍ଡ Redmi ନିକଟରେ ନିଜର ନୂଆ ଫୋନ୍‌ Redmi k20 Pro ଲଞ୍ଚ୍ କରିଥିଲା। k20 Proକୁ କମ୍ପାନୀ OnePlus 7 Pro ଓ ସାମସଙ୍ଗ Galaxy S10କୁ ମାର୍କେଟରେ ଟକ୍କର ଦେବା ପାଇଁ ଲଞ୍ଚ୍ କରିଛି। ଗତ ସପ୍ତାହରେ ଚୀନ୍‌ରେ ଏହାକୁ ଲଞ୍ଚ କରାଯାଇଛି। ଲଞ୍ଚ୍‌ ପରେ ଏହାର ପ୍ରଥମ ସେଲ୍‌ ରଖାଯାଇଥିଲା । ପ୍ରଥମ ସେଲ୍‌ରେ ହିଁ ମାତ୍ର ଦୁଇ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଏହି ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍‌ର ୨ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ୟୁନିଟ୍‌ ବିକ୍ରି ହୋଇଛି। ଏହାର ପରବର୍ତ୍ତୀ ସେଲ୍ ଆଜି ରଖାଯାଇଛି।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ କମ୍ପାନୀ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର Redmi K20 ଓ Redmi K20 Proକୁ ଭାରତରେ ଲଞ୍ଚ୍ କରିବ। ଏ ଯାଏଁ ଭାରତରେ ଫୋନ୍‌ ଲଞ୍ଚିଂର ତାରିଖ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିନାହିଁ। ହେଲେ ଆମେ ଆଶା କରୁଛୁ ଯେ ଏହା ଚଳିତ ମାସରେ ହିଁ ଲଞ୍ଚ୍‌ ହୋଇଯିବ ବୋଲି କମ୍ପାନୀ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ କହିଛନ୍ତି ।

ଏହି ଫୋନ୍‌ର ଦାମ୍‌ କଥା କହିଲେ। ଚୀନ୍‌ରେ Redmi K20ର 6GB ରାମ୍ ଓ  64GB ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ଭ୍ୟାରିଏଣ୍ଟର ମୂଲ୍ୟ ପାଖାପାଖି ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ରଖାଯାଇଥିବାବେଳେ 6GB ରାମ୍ ଓ 128GB ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ଭ୍ୟାରିଏଣ୍ଟର ମୂଲ୍ୟ ପାଖାପାଖି ୨୧ ହଜାର ଟଙ୍କା ରଖାଯାଇଛି। ଅନ୍ୟପଟେ Redmi k20 Proର ମୂଲ୍ୟ କଥା କହିଲେ ଏହାର 6GB ରାମ୍ ଓ 64GB ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ଭ୍ୟାରିଏଣ୍ଟର ମୂଲ୍ୟ ପାଖାପାଖି ୨୫ ହଜାର ଟଙ୍କା।  8GB ରାମ୍ ଓ 128GB ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ଭ୍ୟାରିଏଣ୍ଟର ମୂଲ୍ୟ ପାଖାପାଖି ୨୮ ହଜାର ଟଙ୍କା ଓ 8GB ରାମ୍ ଓ 128GB ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ଭ୍ୟାରିଏଣ୍ଟର ମୂଲ୍ୟ ମଧ୍ୟ ୨୮ ହଜାର ଟଙ୍କା  ରଖାଯାଇଛି।

ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି ଯେ ଭାରତରେ ଏହି ଦୁଇଟି ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍‌କୁ Poco F2 ଓ Poco F2 Pro ଭାବେ ଲଞ୍ଚ୍ କରାଯିବ। ସ୍ପେଶିଫିକେଶନ୍ କଥା କହିଲେ, Redmi K20ରେ ସ୍ନାପରାଗନ ୭୧୦ ଓ Redmi K20 Proରେ ଫ୍ଲାଗଶିପ୍ ସ୍ନାପଡ୍ରାଗନ୍ ୮୫୫ ପ୍ରୋସେସର ଦିଆଯାଇଛି। ସବୁଠୁ ଖାସ୍‌ କଥା ହେଉଛି ଏହି ଦୁଇଟିଯାକ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍‌ର ରିୟର୍‌ରେ ୪୮ ମେଗାପିକ୍ସେଲ, ୮ ମେଗାପିକ୍ସେଲ ଓ ୧୩ ମେଗାପିକ୍ସେଲର ଟ୍ରିପଲ୍ କ୍ୟାମେରା ଦିଆଯାଇଛି। ସେହିଭଳି ସେଲ୍‌ଫି ପାଇଁ ଏଥିରେ ୨୦ ମେଗାପିକ୍ସେଲ୍‌ର ଫ୍ରଣ୍ଟ କ୍ୟାମେରା ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଇଛି। ଯାହାକି ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ବେଶି ଆକୃଷ୍ଟ କରିପାରିଛି।

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।