କଣ୍ଟା ଓ ତାର ବାଡ଼ ପରେ ଚାଷୀଙ୍କ ପାଇଁ ରାସ୍ତାରେ ଜାଲି ବାନ୍ଧିଲା ପୁଲିସ୍‌

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କୃଷି ଆଇନ ବିରୋଧରେ ଆନ୍ଦୋଳନ କରୁଥିବା ଚାଷୀଙ୍କ ବାଟ ଓଗାଳିବା ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀ ପୁଲିସ୍‌ ଅଭେଦ୍ୟ ଦୁର୍ଗ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାରେ ଲାଗିଛି। ପ୍ରଥମେ ଦିଲ୍ଲୀ ସୀମାରେ ଅସ୍ଥାୟୀ କଙ୍କ୍ରିଟ ବ୍ୟାରିକେଡ, ରାସ୍ତାର ଲୁହାର କଣ୍ଟା ଓ ତାର ବାଡ଼ ଭଳି ୧୨ ଥାକିଆ ବ୍ୟାରିକେଡ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଥିବା ପୁଲିସ୍‌ ଏବେ ଆଉ ଏକ ବଡ଼ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛି।

ଚାଷୀମାନେ ଆନ୍ଦୋଳନ ବେଳେ ଯେମିତି ପଥର ମାଡ଼ ନ କରି ପାରିବେ, ସେଥିପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀ ପୁଲିସ ଟିକ୍‌ରି ସୀମାରେ ଜାଲି ବାନ୍ଧିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ଜାନୁଆରୀ ୨୬ ଟ୍ରାକ୍ଟର ରାଲି ବେଳେ ଯେଉଁ ଅଘଟଣ ଘଟିଥିଲା, ତା’ର ପୁନରାବୃତ୍ତି ଯେମିତି ନ ହେବ, ସେଥିପାଇଁ ଏଭଳି ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଥିବା ପୁଲିସ୍‌ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି।

ଟିକରି ସୀମାରେ ଥିବା ଗୋଟିଏ ମେଟ୍ରୋ ପିଲାର୍‌ରେ ଜାଲି ଟାଙ୍ଗୁଥିବା ଜଣେ ଶ୍ରମିକ କହିଛନ୍ତି, ଏହି ଜାଲି ଗୁଡ଼ିକ ଗଲ୍ଫ, ଟେନିସ ଓ ଅନ୍ୟ କ୍ରୀଡ଼ା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଥିବା ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଲଗାଯାଏ। ବଲ୍‌ ଯେମିତି ବାହାରକୁ ନ ଯିବ, ସେଥିପାଇଁ ଏଭଳି ଜାଲି ବ୍ୟବସ୍ଥା ହୁଏ। ଏଠାରେ ପଥର ମାଡ଼କୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଜାଲି ବନ୍ଧା ଯାଉଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ପୂର୍ବଭଳି ଚାଷୀମାନେ ଆନ୍ଦୋଳନ କରୁଥିବା ଗାଜିପୁର, ଟିକରି ଓ ସିଙ୍ଘୁ ସୀମାରେ ବିପୁଳ ସଂଖ୍ୟାରେ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ ମୁତୟନ ହୋଇଛନ୍ତି। ଦିଲ୍ଲୀ ପୁଲିସ୍‌ ସହ ବିଏସଏଫ ଯବାନ, ସଶସ୍ତ୍ର ସୀମା ବଳ, ସିଆଇଏସଏଫ, ସିଆରପିଏଫ ଓ ଦଙ୍ଗା ନିୟନ୍ତ୍ରଣକାରୀ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ରାପିଡ ଆକ୍ସନ ଫୋର୍ସ ମଧ୍ୟ ମୁତୟନ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆନ୍ଦୋଳନ ସ୍ଥଳର ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍‌ ସେବାକୁ ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ କରି ଦିଆଯାଇଛି।

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।