ରଣଜୀ ମ୍ୟାଚ୍‌: ଗୋଆ ୨୨୦/୮, ତାମିଲନାଡୁ ୫୪୭/୭

ଭୁବନେଶ୍ୱର/କଟକ: ଭୁବନେଶ୍ୱର କିଟ୍‌ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଚାଲିଥିବା ତ୍ରିପୁରା ବିପକ୍ଷ ରଣଜୀ ମ୍ୟାଚ୍‌ର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନ ଖେଳ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ଗୋଆ ୮ ୱିକେଟ୍‌ ହରାଇ ୨୨୦ ରନ୍‌ ସଂଗ୍ରହ କରିଛି। ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ଏସ୍‌.ଏ. ଅସୋନ୍ଦକର ୫୭, ଏସ୍‌. କୌଥନ୍‌କର ୪୩ ଏବଂ ଏସ୍‌. କାମତ ୪୩ ରନ୍‌ କରି ଆଉଟ୍‌ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏସ୍‌. ଜାକାଟି (୧୬) ଏବଂ ଜି.ଡି. ନରଭେକର ବିନା କୌଣସି ରନ୍‌ କରି ଅପରାଜିତ ଅଛନ୍ତି।

ତ୍ରିପୁରା ପକ୍ଷରୁ ଗୁରିନ୍ଦର ସିଂହ ୩ଟି ୱିକେଟ୍‌ ନେଇଥିବା ବେଳେ ବି.ବି. ରାୟ ଏବଂ ଏମ୍‌.ବି. ମୁରା ୨ଟି ଲେଖାଏଁ ୱିକେଟ୍‌ ନେଇଛନ୍ତି।

ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ତ୍ରିପୁରା ସମସ୍ତ ୱିକେଟ୍‌ ହରାଇ ୨୮୩ ରନ୍‌ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା। ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ଆର.ଏ. ଦେ, ୮୭, ଏ.ଏ. ଦେ ୫୮ ଏବଂ ୱାଇ ସିଂହ ୩୬ ରନ୍‌ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲେ। ଗୋଆ ବୋଲର ଏସ୍‌. ଜାକାଟି ୪ଟି ୱିକେଟ୍‌ ନେଇଥିଲେ। ଏସ୍‌.ଏସ୍‌. ବାନ୍ଦେକର ୩ଟି, ଆର.ଆର. ସିଂହ ଏବଂ ଡି. ମିଶାଲ ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏଁ ୱିକେଟ୍‌ ଅକ୍ତିଆର କରିଥିଲେ।

ସେହିପରି କଟକ ଡ୍ରିମ୍ସ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଚାଲିଥିବା ମ୍ୟାଚ୍‌ର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ ତାମିଲନାଡୁ ୭ ୱିକେଟ୍‌ ବିନିମୟରେ ୫୪୭ ରନ୍‌ କରିଛି। ଗତକାଲି ୭୧ ରନ୍‌ କରି ଅପରାଜିତ ଥିବା କେ. ଗାନ୍ଧି ୨୪ ଚୌକା ସହାୟତାରେ ୧୫୭ ରନ୍‌ କରିଛନ୍ତି। ଏନ୍‌. ଜଗଦୀସନ୍‌ ୮ ଚୌକା, ୨ ଛକା ସହାୟତାରେ ୧୧୮ ରନ୍‌ କରି ଅପରାଜିତ ଅଛନ୍ତି। ଗତକାଲି ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ୯୫ ରନ୍‌ ଆଉଟ୍‌ ହୋଇଥିଲେ।

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ପକ୍ଷରୁ ଏ. ଦାସ ୩ଟି ୱିକେଟ୍‌ ନେଇଥିବା ବେଳେ ସି. ସାକୁରେ ୨ଟି, ଆଇ. ପାଣ୍ଡେ ଏବଂ ଏଚ୍‌.ଏସ୍‌ ଭାଟିଆ ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏଁ ୱିକେଟ୍‌ ନେଇଛନ୍ତି।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ପୁଣି ଶତକ ମାରିଲେ ଧୱନ, ପଞ୍ଜାବ ଆଗରେ ୧୬୫ ରନ୍‌ର ଟାର୍ଗେଟ

ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବ ଦିଲ୍ଲୀ: ଡେବ୍ୟୁ କରିବେ ସାମ୍ସ, କମବ୍ୟାକ୍‌ କଲେ ପନ୍ତ

ପାରିବାରିକ ବିବାଦ ଯୋଗୁ ଲଣ୍ଡନ ଚାଲି ଯାଇଛନ୍ତି କି ସିନ୍ଧୁ? ଦେଲେ ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ

କ’ଣ ଏବେ ବି ଚେନ୍ନାଇ ପାଖରେ ଫ୍ଲେ ଅଫ ଖେଳିବାର ସୁଯୋଗ ଅଛି ? ଜାଣନ୍ତୁ ପୂରା ଗଣିତ

ବଟଲରଙ୍କ ମାଡ଼ରେ ଧୋନିଙ୍କ ଚେନ୍ନାଇ ଚିତପଟାଙ୍ଗ

୧୨୫ ରନ୍‌ରେ ଅଟକିଲେ ଧୋନି ଧୁରନ୍ଧର

ଇତିହାସ ରଚିଲେ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଧୋନି

ଟସ୍ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଲା ଚେନ୍ନାଇ

ଭାରତୀୟ ହକି ଦଳର ଷ୍ଟାର୍ ଖେଳାଳି ଅମିତ୍ ରୋହିଦାସଙ୍କ ପିତୃ ବିୟୋଗ

ଦ୍ୱିତୀୟ ସୁପର ଓଭରରେ ବାଜି ଜିତିଲା ପଞ୍ଜାବ, ନିରାଶ ହେଲା ମୁମ୍ୱାଇ

ଫର୍ଗୁସନଙ୍କ କମାଲ୍: ସୁପର ଓଭରରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଚିତପଟାଙ୍ଗ୍

କଙ୍ଗନାଙ୍କ ଗୀତରେ ଝୁମିଲେ ଶିଖର ଧୱନ୍, ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ